OBAVIJEST RODITELJIMA O NABAVI UDŽBENIKA I OSTALOG OBRAZOVNOG MATERIJALA ZA 2019./2020. GODINU

Poštovani roditelji,

od prosinca 2018. godine na snazi je novi Zakon o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima u osnovnoj i srednjoj školi. Nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2019./2020. vršit će se prema odredbama novog Zakona na način kako slijedi u daljnjem tekstu.

Ukoliko budete imali bilo kakvih nejasnoća, obratite se razrednici/razredniku ili ravnateljici.

ODABIR UDŽBENIKA I DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA ZA UČENIKE KOJI ĆE U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. biti u  2. 3. 4. 6. 7. 8. RAZREDU

1. Za nabavu UDŽBENIKA OBAVEZNIH PREDMETA (svi predmeti osim vjeronauka, talijanskog jezika i informatike u 7. i 8. razredu) osigurana su sredstva u Državnom proračunu i njih će nabavljati Škola, a učenici će ih dobiti prvog dana nastave. Udžbenici obaveznih predmeta su vlasništvo Škole, a učenici ih koriste u jednoj školskoj godini i neoštećene vraćaju na kraju godine.

1. Obavijest o NABAVI UDŽBENIKA IZBORNIH PREDMETA (VJERONAUKA, TALIJANSKOG JEZIKA od 4. do 8. razreda I INFORMATIKE u 7. i 8. razredu) još čekamo. Čim dobijemo obavijest od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja o načinu nabave udžbenika izbornih predmeta, obavijestit ćemo roditelje putem web stranice Škole (za sada nemojte nabavljati ove udžbenike).

1. NABAVU DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA (radnih bilježnica, zbirki zadataka, nastavnih listića, atlasa, mapa) , vršit će  roditelji kao i do ovih godina.

(Roditelj odabire na koji način će kupiti druge obrazovne materijale: putem narudžbenice, samostalno u knjižarama, samostalno preko internetskih usluga i sl. Škola će na svojoj web stranici, do 15. srpnja, objaviti popis drugih obrazovnih materijala, kako bi roditelji mogli kupiti)

ODABIR UDŽBENIKA I DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA ZA UČENIKE KOJI ĆE U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. biti u  1. 5. i 7.  RAZREDU

U 1. i 5. razredu  te nekim predmetima 7. razreda (kemija, biologija i fizika), od iduće školske godine počet će se provoditi reforma „Škola za život“.

1.  Obavijest o NABAVI UDŽBENIKA IZBORNIH PREDMETA (VJERONAUKA, TALIJANSKOG JEZIKA od 4. do 8. razreda I INFORMATIKE u 7. i 8. razredu) još čekamo. Čim dobijemo obavijest od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja o načinu nabave udžbenika izbornih predmeta, obavijestit ćemo roditelje putem web stranice Škole (za sada nemojte nabavljati ove udžbenike).

1. Škola će obavijest o nabavi DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA ( radnih bilježnica, nastavnih listića, zbirki zadataka, atlasa, mapa…) za razrede u kojima će se provoditi reforma objaviti na web stranici najkasnije do 15. srpnja, nakon što učitelji izvrše odabir. Stoga pozivam roditelje da prate web stranicu Škole.

objavio: Šime Gligora   datum: 12. 6. 2019.