Školski medni dan - PŠ Dinjiška

U ponedjeljak 9. prosinca u područnoj školi u Dinjiškoj jutro je bilo iznimno veselo i slatko za naše prvašiće.

Učenicima 1. razreda podijeljene su staklenke meda pčelara iz Posedarja (OPG  Željko Brala) sukladno programu za Školski medni dan kojega diljem zemlje provodi Ministarstvo poljoprivrede u svim osnovnim školama za učenike prvih razreda.

Podjelom meda za učenike, naši pčelari obilježili su dan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara koji se obilježava 7. prosinca. Učiteljica 1. razreda u Dinjiškoj, Adriana Karavanić informirala je učenike o važnosti meda kao zdrave prehrambene namirnice koju je važno i dobro koristiti u svakodnevnoj prehrani. Učenici su saznali gdje pčele žive, kako se proizvodi med i što rade pčelari.

Naši su prvašići sa zadovoljstvom primili zdravi hrvatski dar te su uz med svi učenici dobili i edukativnu slikovnicu kao početnu osnovu za upoznavanje pčelarstva od Hrvatske poljoprivredne agencije u sklopu programa „Školski medni dan i promocija hrvatskih pčelinjaka“.

Ministarstvo poljoprivrede kroz Program školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka želi promovirati med lokalnih proizvođača, povećati unos meda u prehranu djece, podignuti razinu znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educirati učenike o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju.

objavio: Šime Gligora   datum: 9. 12. 2019.