TESTIRANJE UČENIKA ZA UPIS U 1. RAZRED - Upute i raspored

TESTIRANJE UČENIKA ZA UPIS U 1. RAZRED

srijeda 27. i četvrtak 28. svibnja 2020. godine

Testiranje za upis učenika u 1. razred provodit će se u zgradi matične škole Pag prema rasporedu koji je napravljen na temelju Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID – 19 vezanih za rad predškolskih ustanova i razredne nastave od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi. Djeca će biti podijeljena u manje grupe. U svakoj grupi će biti četvoro učenika. Testiranje će se provoditi u učionici u kojoj je moguće osigurati razmak među učenicima od najmanje 1.5 metra. Prije i nakon svake grupe prostor učionice će se dezinficirati.

Molimo roditelje da se prilikom obavljanja testiranja za upis u 1. razred pridržavaju dolje navedenih pravila.

1. Na testiranje se ne dovode djeca koja imaju simptome respiratorne bolesti (povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), kojima je izrečena mjera samoizolacije ili koji imaju  saznanja da su zaraženi s COVID-19.
  2. U pratnji djeteta neka bude samo jedan roditelj.
  3. U pratnji djeteta ne smije biti roditelj koji ima simptome respiratorne bolesti (povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako mu je izrečena mjera samoizolacije ili ako ima saznanja da je zaražen s COVID-19.
  4. Prije dovođenja djeteta na testiranje, roditelji su obvezni djetetu izmjeriti tjelesnu temperaturu te u  slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete na testiranje, već se javljaju telefonom članu povjerenstva Igoru Gubiću na broj 098 512 104.
  5. Pri ulasku u školu roditelj i dijete dezinficiraju potplate, roditelj dezinficira ruke, prati dijete do toaleta gdje dijete pere ruke sapunom. Nakon što su provedene mjere dezinfekcije, roditelj ulazi u prostoriju u kojoj će ispuniti određenu dokumentaciju, a dijete u učionicu u kojoj će se provesti testiranje.
  6. Djeci i roditeljima se preporuča, ispred ulaza u školsku zgradu, prilikom ulaska i izlaska iz  zgrade te u zgradi, držati međusobni razmak od najmanje 1.5 metra.
  7. Molimo roditelje da sa sobom ponesu pribor za pisanje:

ZA RODITELJA – KEMIJSKU OLOVKU,

ZA DIJETE – GRAFITNU OLOVKU I DRVENE BOJICE.

Zahvaljujem na suradnji.

K.O.

G.R.

T.V.

Napomena : Roditelji neka sa sobom donesu kopiju domovnice i rodnog lista.

objavio: Šime Gligora   datum: 22. 5. 2020.