Osnovna Škola Jurja Dalmatinca Pag

Područni ured za zaštitu i spašavanje - Povljana

Područni ured za zaštitu i spašavanje Zadar održao je  edukaciju učenika iz područja civilne zaštite u područnoj školi Povljana. Edukacija je provedena kroz animiranu prezentaciju  s namjerom upoznavanja učenika s postupcima i radnjama u slučaju prirodnih i drugih nesreća, s jedinstvenim brojem za žurne službe – 112 i ulogom žurnih službi ( vatrogasci, policija, hitna pomoć, HGGS ). Nakon edukacije provedena je i vježba evakuacije učenika u slučaju izvanrednog događaja - potresa.

Učenicima su potom pripadnici DVD- a Povljana na školskom igralištu demonstrirali vatrogasno vozilo i opremu, te način uporabe pojedinih dijelova opreme.

Na kraju edukacije učenicima je podijeljen edukativni materijal: slikovnice enigmatika i bojanka 112, te školski  raspored sati.

objavio: Šime Gligora   datum: 28. 3. 2017.

TOČKA

Točka broj 2.