Županijska smotra Dani kruha

Učenici Osnovne škole Jurja Dalmatinca iz Paga sudjelovali su na Županijskoj smotri Dani kruha – zahvalnost za plodove zemlje, koja se održala u četvrtak 7. listopada u Lišanima Ostrovičkim. Učenici su predstavili tradicionalne paške kolače: štrike, rafajole, baškotine, kolaciće, pandešpanj.

Na smotri su sudjelovali učenici koji su uključeni u rad izvannastavne aktivnosti zavičajni govor: Ivana Sabalić, Iva Fabijanić, Anđela Tičić, Karlo Maržić, Davor Arnautović. Osim paških tradicionalnih kolača učenici su predstavili i pašku narodnu nošnju. Voditeljice ovog programa bile su časna Tamara Ana Bota, profesorica Rajka Vidolin i profesorica Martina Brčić.

Štand sa paškim kolačima bio je zapažen. Sudionici i gosti ove smotre probali su kolače koje smo predstavili. A da su im se kolači svidjeli govori i to što su se tražili recepti za njihovu pripravu.

Ravnateljica OŠ Jurja Dalmatinca Pag Željka Zubović poklonila je školi domaćinu pašku štriku, koju će Osnovna škola Ivan Goran Kovačić iz Lišana Ostrovičkih, predstaviti na državnoj smotri Dani kruha – zahvalnost za plodove zemlje u Koprivnici.

Više slika u foto galeriji - Dani kruha 2010.

objavio: Šime Gligora   datum: 15. 10. 2010.

Kurikulum 2020/2021

Kurikulum OŠ Jurjaj Dalmatinac Pag 2020/21